Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu.

Aktualności

31 maja 2018 18:22 | Aktualności

IX MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA DLA DZIECI

30 maja 2018r. odbyła się po raz dziewiąty MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA DLA DZIECI. Konferencja odbyła się w Gdańsku, a jej organizatorami była Polska Akademia Dzieci i Politechnika Gdańska.  Podczas konferencji dzieci zaprezentowały swoje pasje w formie wykładów, dzieląc się nimi z rówieśnikami i dorosłymi. Dzieci opowiadały o hodowli mrówek, roślinach owadożernych, Dubaju, Lego, itd. W konferencji wzięły udział uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Szymanowska, Zuzanna Sobańska, Amelia Płóciennik, Jadwiga Marcinkowska. Nasze wykładowczynie opowiedziały o robotach w medycynie i o magicznej medycynie w „Harrym Potterze”.

Gościem głównym konferencji była doktor Joanne Hill – Kittle z NASA, która opowiedziała o kosmosie. Po każdym wykładzie dzieci i dorośli chętnie zadawali pytania, niekiedy trudne i szczegółowe, ale wykładowcy nie uchylali się od odpowiedzi. Organizatorzy konferencji przygotowali kilka atrakcji dla wszystkich uczestników tego spotkania. W trakcie przerw między wykładami można było pójść do ogródka matematycznego, zjeść pizzę albo ucztować z fontannami czekolady. To był dzień pełen miłych wrażeń.

 

Dziękujemy Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu, Polskiej Akademii Dzieci, Politechnice Gdańskiej w Gdańsku za wyróżnienie i możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym spotkaniu.

Przeczytano: 173 razy. Wydrukuj|Do góry