Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu.

Aktualności

30 października 2018 17:13 | Aktualności

Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

W tym roku szkolnym odbył się pierwszy szkolny konkurs na najlepszy plakat prezentujący przydzielony kraj. Brały w nim udział klasy od IV do VIII i przygotowywały plakaty dotyczące następujących państw:
Klasa IV A - Wielka Brytania,
Klasa IV B – Portugalia,
Klasa V A – Hiszpania,
Klasa V B – Finlandia,
Klasa VI – Niemcy,
Klasa VII – Belgia,
Klasa VIII - Francja.


Plakaty można było przygotować w języku angielskim lub niemieckim. Każda z prac musiała zawierać informacje o stolicy danego kraju, rysunek jego flagi, podstawowe zwroty w odpowiednim języku ojczystym (np. Dzień dobry, Cześć, Mam na imię…) oraz krótkie informacje i ciekawostki na temat kultury danego kraju. Prace mogły być realizowane indywidualnie albo w maksymalnie 3 – osobowych grupach. Format i technika wykonania prac były dowolne.

Poziom wykonanych przez uczniów prac był niesamowicie wysoki, ilość otrzymanych plakatów zaskakująco duża, jakość i profesjonalizm olbrzymi. Często ilość ciekawostek czy zwrotów była przeogromna. Jury w składzie: pani Agata Adamczak, pani Katarzyna Rekiel i pani Katarzyna Duda miało bardzo duży problem z wybraniem tych najlepszych prac, ale udało się. Cóż, nagrody rozdane, dyplomy wręczone, gratulacje złożone. My – nauczyciele już myślimy nad tym, co przygotować dla Was – uczniowie na następny rok.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach kolejny raz nie zawiedli i pokazali na co ich stać. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mówimy: dziękujemy. Brawo! Kto nie wierzy tego zapraszamy na wystawę wyróżnionych prac konkursowych, która już jest czynna na terenie naszej szkoły.


Agata Adamczak, Katarzyna Rekiel, Katarzyna Duda

Przeczytano: 148 razy. Wydrukuj|Do góry