Z nauką jest jak z wiosłowa­niem pod prąd. Sko­ro tyl­ko zap­rzes­ta­niesz pra­cy, za­raz spycha cię do tyłu.

Aktualności

25 listopada 2018 12:03 | Aktualności

Spotkanie z Górnikiem

W dniu 20.11.2018 roku w Przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem PGNiG. Pan Tomek  ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci  dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”, opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel oraz gaz. Następnie zaproszony gość  opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem.

Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko.

Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie wręczyły drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

 

Przeczytano: 128 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: